Football Club Pohang Steelers - Ulsan Hyundai Football Club 2-0 (1-0). Liga - 19. kolejka

2 lipca na Pohang Steel Yard odbył się pojedynek 19. kolejki K League 1 pomiędzy drużynami Pohanga Steelers i Ulsanu Hyundai. Starcie zakończyło się zwycięstwem Pohanga Steelers 2-0.

2 lipca  na Pohang Steel Yard odbył się pojedynek  19. kolejki  K League 1 pomiędzy drużynami Pohanga Steelers  i Ulsanu Hyundai. Starcie zakończyło się zwycięstwem Pohanga Steelers 2-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 35 razy. Drużyna Ulsanu Hyundai wygrała aż 16 razy, zremisowała dziewięć, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Kim Seung-Dae wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pohanga Steelers , zdobywając bramkę w 16. minucie spotkania. Asystę zanotował Goh Young-Jun.

W 26. minucie Hwang Jae-hwan zastąpił Lee Chung-Yonga. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Lee Chung-Yong z Ulsanu Hyundai. Była to 28. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Pohanga Steelers.

Jedenastka Ulsanu Hyundai ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Pohanga Steelers, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 zdobył ponownie w 54. minucie Kim Seung-Dae.

Między 63. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy Pohanga Steelers: Kim Seung-Dae, Lee Soo-Bin, Goh Young-Jun, Lim Sang-Hyub, Lim Sang-Hyub, na ich miejsce weszli: Jeong Jae-Hee, Wanderson, Sim Sang-Min, Kim Jun-Ho, Lee Ho-Jae. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Valeriego Qazaishvilego, Lee Myung-Jae zajęli: Park Chu-Young, Seol Young-Woo. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Leonardowi z jedenastki Ulsanu Hyundai. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Przewaga drużyny Ulsanu Hyundai w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Pohanga Steelers żadną kartką, natomiast zawodnikom Ulsanu Hyundai przyznał dwie żółte.

Drużyna Pohanga Steelers w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Ulsanu Hyundai wykorzystał wszystkie zmiany.