Football Club Pohang Steelers - Jeonbuk Hyundai Motors Football Club 0-1 (0-1). Liga - 13. kolejka

18 maja na Pohang Steel Yard odbyło się starcie 13. kolejki K League 1 pomiędzy drużynami Pohanga Steelers i Jeonbuka Hyundai M. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Jeonbuka Hyundai M. 1-0.

18 maja  na Pohang Steel Yard odbyło się starcie  13. kolejki  K League 1 pomiędzy drużynami Pohanga Steelers  i Jeonbuka Hyundai M. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Jeonbuka Hyundai M. 1-0.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 38 meczów zespół Jeonbuka Hyundai M. wygrał 17 razy i zanotował 13 porażek oraz osiem remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie kartką został ukarany Park Gyu-Min, zawodnik Jeonbuka Hyundai M..

Jedynego gola meczu strzelił Takahiro Kunimoto dla zespołu Jeonbuka Hyundai M. Bramka padła w tej samej minucie. W 22. minucie sędzia pokazał kartkę Lim Sang-Hyubowi z drużyny Pohanga Steelers.

W 41. minucie Park Gyu-Min został zmieniony przez Modou Barrowa. W 45. minucie w jedenastce Pohanga Steelers doszło do zmiany. Lee Soo-Bin wszedł za Kim Yong-Hwana. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Jeonbuka Hyundai M..

W 59. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lee Soo-Bina z Pohanga Steelers, a w 67. minucie Kim Moon-Hwana z drużyny przeciwnej. Między 63. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Pohanga Steelers: Lim Sang-Hyub, Moses Ogbu, Lee Kwang-Hyeok, na ich miejsce weszli: Lee Kwang-Hyeok, Heo Yong-Jun, Lee Ho-Jae. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Song Min-Kyu, Stanislava Iljutcenki, Kim Jin-Su zajęli: Kim Jin-Kyu, Gustavo Henrique, Park Jin-Seong.

Trzeba było trochę poczekać, aby trener Jeonbuka Hyundai M. postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Maeng Seong-Unga wszedł Choi Bo-Kyung, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Jeonbuka Hyundai M. utrzymać prowadzenie. W drugiej połowie nie padły bramki.

Przewaga drużyny Pohanga Steelers w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Pohanga Steelers, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy Jeonbuka Hyundai M. dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół Pohanga Steelers dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Jeonbuka Hyundai M. wymieniła pięciu zawodników.