Football Club Pohang Steelers - Incheon United Football Club 2-0 (2-0). Liga - 14. kolejka

21 maja na Pohang Steel Yard odbył się pojedynek 14. kolejki K League 1 pomiędzy drużynami Pohanga Steelers i Incheonu United. Mecz zakończył się zwycięstwem Pohanga Steelers 2-0.

21 maja  na Pohang Steel Yard odbył się pojedynek  14. kolejki  K League 1 pomiędzy drużynami Pohanga Steelers  i Incheonu United. Mecz zakończył się zwycięstwem Pohanga Steelers 2-0.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Drużyna Pohanga Steelers wygrała aż 16 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko osiem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Shin Kwang-Hoon z drużyny Pohanga Steelers. Była to czwarta minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pohanga Steelers w 15. minucie spotkania, gdy Jeong Jae-Hee zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna Incheonu United ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Pohanga Steelers, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 zdobył po raz drugi po kwadransie gry Jeong Jae-Hee. Bramka padła po podaniu Mosesa Ogbu.

W 38. minucie Lee Kwang-Hyeok zastąpił Lim Sang-Hyuba. W 45. minucie w zespole Incheonu United doszło do zmiany. Lee Dong-Su wszedł za Lee Kang-Hyuna. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 47. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Incheonu United: Kim Kwang-Suk, Lee Yong-Jae, Min Kyeong-Hyeon, Kim Do-Hyeok, na ich miejsce weszli: Song Si-Woo, Elias Aguilar, Harrison Delbridge, Hong Si-Hoo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mosesa Ogbu, Kim Seung-Dae, Heo Yong-Juna zajęli: Heo Yong-Jun, Goh Young-Jun, Lee Ho-Jae. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu sędzia przyznał kartkę Yun Pyeong-Gookowi z Pohanga Steelers.

W drugiej połowie nie padły gole.

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Incheonu United żadną kartką, natomiast zawodnikom Pohanga Steelers pokazał dwie żółte.

Jedenastka Pohanga Steelers wymieniła czterech graczy. Natomiast drużyna Incheonu United wymieniła pięciu zawodników.