Football Club Pohang Steelers - Gimcheon Sangmu Football Club 1-1 (1-1). Liga - 18. kolejka

26 czerwca na Pohang Steel Yard odbył się mecz 18. kolejki K League 1 pomiędzy drużynami Pohanga Steelers i Gimcheonu Sangmu. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

26 czerwca  na Pohang Steel Yard odbył się mecz  18. kolejki  K League 1 pomiędzy drużynami Pohanga Steelers  i Gimcheonu Sangmu. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 spotkania drużyna Pohanga Steelers wygrała 10 razy i zanotowała osiem porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Pohanga Steelers otworzyli wynik. W 13. minucie bramkę zdobył Lim Sang-Hyub. Przy strzeleniu gola pomagał Jeong Jae-Hee.

Po kwadransie gry kartką został ukarany Heo Yong-Jun, zawodnik Pohanga Steelers.

Piłkarze Gimcheonu Sangmu nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 43. minucie wynik ustalił Kim Ji-Hyun. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kwon Chang-Hoon.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

W 52. minucie Jeong Jae-Hee zastąpił Wandersona. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Pohang Steelers: Lee Seung-Mo w 65. i Lim Sang-Hyubowi w 70. minucie.

Między 75. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze Pohanga Steelers: Goh Young-Jun, Heo Yong-Jun, Sim Sang-Min, na ich miejsce weszli: Kim Seung-Dae, Lee Ho-Jae, Kim Yong-Hwan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kang Yun-Sunga, Kwon Chang-Hoona zajęli: Myung Jun-Jae, Kim Kyeong-Min.

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla drużyny Pohanga Steelers, mimo że oddała ona siedem celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał zawodników Gimcheonu Sangmu żadną kartką, natomiast piłkarzom Pohanga Steelers przyznał trzy żółte.

Zespół Pohanga Steelers w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Gimcheonu Sangmu w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.