Football Club Pohang Steelers - Gangwon Football Club 2-1 (1-0). Liga - 27. kolejka

6 sierpnia na Pohang Steel Yard odbył się mecz 27. kolejki K League 1 pomiędzy drużynami Pohanga Steelers i Gangwon FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pohanga Steelers 2-1.

6 sierpnia  na Pohang Steel Yard odbył się mecz  27. kolejki  K League 1 pomiędzy drużynami Pohanga Steelers  i Gangwon FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Pohanga Steelers 2-1.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków zespół Pohanga Steelers wygrał 10 razy i zanotował cztery porażki oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Goh Young-Jun wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pohanga Steelers, strzelając gola w 19. minucie pojedynku. Asystę zaliczył Sin Jin-Ho.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w drużynie Pohanga Steelers doszło do zmiany. Jeong Jae-Hee wszedł za Wandersona. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Pohanga Steelers.

Jedenastka Pohanga Steelers długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 32 minuty, jednak zespół Gangwon FC doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Lee Jeong-Hyeop. Trener Gangwon FC postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Kevina Hooga-Janssona i na pole gry wprowadził napastnika Jung Seung-Yonga. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Piłkarze Pohanga Steelers odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Heo Yong-Jun. Bramka padła po podaniu Sin Jin-Ho.

W 66. minucie Lim Sang-Hyub został zmieniony przez Kim Seung-Dae. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Pohang Steelers: Goh Young-Junowi w 69. i Kang Hyun-Moo w 90. minucie. W tej samej minucie trener Pohanga Steelers postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Lee Soo-Bina wszedł Kim Yong-Hwan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Pohanga Steelers utrzymać prowadzenie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Jedenastka Gangwon FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał zawodników Gangwon FC żadną kartką, natomiast piłkarzom Pohanga Steelers przyznał dwie żółte.

Drużyna Pohanga Steelers wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Gangwon FC w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.