Daegu Football Club - Suwon Football Club 0-0. Liga - 19. kolejka

3 lipca na DGB Daegu Bank Park odbyło się spotkanie 19. kolejki K League 1 pomiędzy drużynami Daegu FC i Suwon FC. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

3 lipca  na DGB Daegu Bank Park odbyło się spotkanie  19. kolejki  K League 1 pomiędzy drużynami Daegu FC  i Suwon FC. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 pojedynków jedenastka Daegu FC wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Jung Jae-Yun został zastąpiony przez Lee Seung-Woo.

Między 24. a 36. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Daegu FC i jedną drużynie przeciwnej. W 45. minucie w zespole Daegu FC doszło do zmiany. Park Byung-Hyun wszedł za Jeong Tae-Wooka. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Suwon FC postanowił zagrać agresywniej. W 47. minucie zmienił pomocnika Lee Gi-Hyuka i na pole gry wprowadził napastnika Kim Seung-Joona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Między 55. a 89. minutą, boisko opuścili zawodnicy Daegu FC: Lee Jin-Yong, Jo Jin-Woo, Go Jae-Hyun, Zeca, na ich miejsce weszli: Keita Suzuki, Lee Tae-Hee, An Yong-Woo, Lee Keun-Ho. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kim Hyuna, Lee Seung-Woo, Murila Henriquego zajęli: Jang Hyeok-Jin, Urho Nissila, Yang Dong-Hyen.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Keita Suzuki z drużyny Daegu FC. Była to 84. minuta starcia.

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Daegu FC otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników.