Zmiana lidera w Criterium du Dauphine po drużynowej czasówce

Australijczyk Rohan Dennis został nowym liderem kolarskiego wyścigu Criterium du Dauphine. Zmiany w klasyfikacji generalnej zaszły na trzecim etapie, którym była jazda drużynowa na czas. Wygrała ją grupa BMC.

Dennis wyprzedza kolegę z drużyny Tejaya van Garderena (USA). Obaj mają po trzech dniach rywalizacji identyczny czas, a o lokatach decyduje suma miejsc zajętych na poprzednich etapach.

Drużyna BMC wyprzedziła o cztery sekundy Astanę Włocha Vincenzo Nibalego i o pięć Movistar Hiszpana Alejandro Valverde. Ekipy mające w swych składach Polaków - Bora-Argon (Bartosz Huzarski) i Tinkoff-Saxo (Paweł Poljański) zajęły odpowiednio 11 i 19 miejsce.

W klasyfikacji generalnej po trzech etapach Dennis i van Garderen wyprzedzają o cztery sekundy Ukraińca Andrija Griwko i Nibalego (obaj Astana). Na siódmej pozycji sklasyfikowany jest Valverde - strata 5 sekund, a dotychczasowy lider - Brytyjczyk Peter Kennaugh (Sky) spadł na 19. miejsce - 23 sekundy.

Paweł Poljański jest 75. - strata 1.30, a Barosz Huzarski - 85. - ustępując liderowi o 2.59.

Etap jazdy drużynowej na czas przeprowadzono w Criterium du Dauphine po 35 latach przerwy. W 1980 roku wygrała go drużyna Miko-Mercier.