Reklama

Reklama

Zmarł Gijs Verdick

W wieku 21 lat zmarł holenderski kolarz Gijs Verdick, który dwukrotnie doznał zawału serca podczas niedawnego Karpackiego Wyścigu Kurierów w Polsce.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

W ubiegłym tygodniu, w nocy przed ostatnim etapem wyścigu zawodnik dostał zawału i trafił do szpitala w Tarnowie, później walczył o życie w Krakowie.

Do polski przybyła rodzina zawodnika. Jego grupa Cycling Team Jo Piels przekazywała niepokojące informacje o stanie jego zdrowia.

Następnie młody kolarz został przetransportowany do holenderskiego Zwolle, gdzie zmarł dzień później.

Reklama

To drugi w tym sezonie przypadek śmierci kolarza spowodowanej atakiem serca. W marcu podczas Criterium International zmarł 22-letni Belg Daan Myngheer.

Karpacki Wyścig Kurierów to impreza kategorii 2.2 UCI dla zawodników do lat 23. W zawodach triumfował Nowozelandczyk Hamish Schreus - zawodnik czeskiej grupy Klein Constantia.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama