Reklama

Reklama

Zmarł był prezydent UCI Hein Verbruggen

W nocy z wtorku na środę zmarł były prezydent Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) Holender Hein Verbruggen.

Miał 75 lat. Przyczyną zgonu była białaczka. Szefował kolarskiej centrali w latach 1991-2005. Od roku 1984 roku przewodniczył Międzynarodowemu Związkowi Kolarstwa Zawodowego, który w 1991 połączył się ze swoim amatorskim odpowiednikiem, przekształcając się w UCI.

Podczas prezydentury wprowadził kolarstwo zawodowe do rodziny olimpijskiej.

Cieniem na jego działalności w UCI położyła się afera dopingowa, w którą zamieszany był zwycięzca Tour de France Amerykanin Lance Armstrong.

Verbruggen odpierał pojawiające się zarzuty o tuszowanie kolarskich afer związanych ze stosowaniem EPO i transfuzji krwi. Armstrong atakował go, że pomagał mu ukrywać doping.

Reklama

Verbruggen w latach 1996-2008 wchodził w skład Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy