Reklama

Reklama

Wyznania Armstronga obejrzało 28 milionów telewidzów

Dwadzieścia osiem milionów widzów na całym świecie obejrzało wywiad telewizyjny z byłym kolarzem Lance'em Armstrongiem, w którym przyznał się on do stosowania dopingu - poinformowała amerykańska stacja kablowa OWN.

Na tę liczbę składa się: 12,2 miliona osób w Stanach Zjednoczonych, 15 milionów za granicą oraz 800 tysięcy śledzących rozmowę za pośrednictwem internecie.

Na początku wywiadu przeprowadzonego przez Oprę Winfrey, a transmitowanego w dwóch częściach w ubiegłym tygodniu, Armstrong po raz pierwszy przyznał się, że stosował różne środki dopingowe przez większą część swojej kariery.

Mimo potężnej kampanii reklamowej założona dwa lata temu stacja Oprah Winfrey Network (OWN) nie pobiła jednak, jak się spodziewała, rekordu oglądalności. Na żywo zeznania kolarza oglądało w miniony czwartek 3,2 mln Amerykanów, a w piątek 1,8 mln. Większą publiczność - 3,5 mln - przyciągnął jej wywiad z rodziną zmarłej nagle piosenkarki Whitney Houston w marcu ubiegłego roku.

Reklama

Cztery miesiące temu Armstrong został dożywotnio zdyskwalifikowany za stosowanie dopingu przez Międzynarodową Unię Kolarską (UCI). Anulowano wszystkie jego wyniki począwszy od 1 sierpnia 1998 roku, w tym siedem zwycięstw w Tour de France w latach 1999-2005. Od tego czasu, aż do wywiadu z Winfrey, nie wypowiadał się publicznie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL