Wyścig Tour of Norway zagrożony z powodu zimy

Organizatorzy rozpoczynającego się w środę wyścigu kolarskiego Tour of Norway napotkali na nieprzewidziane problemy związane z załamaniem się pogody i dużymi opadami śniegu na odcinku najważniejszego z etapów.

Tour of Norway odbędzie się w dniach 20-24 maja w różnych częściach kraju. Składa się pięciu etapów. Droga, na której rozegrany zostanie najbardziej widowiskowy górski odcinek w piątek pomiędzy Skien i Rjukan w prowincji Telemark, została we wtorek zamknięta dla ruchu samochodowego z powodu gwałtownych opadów śniegu i oblodzenia.

Reklama

- Mamy nadzieję, że do piątku warunki się poprawią, lecz meteorolodzy zapowiadają dalsze opady śniegu, nawet 25-30 centymetrów - powiedział odpowiedzialny ze bezpieczeństwo wyścigu Bjoern Erik Tuv.

Oblodzenie drogi jest tak duże, że jest nieprzejezdna.

- Dla kolarzy jazda po takiej nawierzchni, z długimi zjazdami, ostrymi zakrętami i przepaściami jest niemożliwa ze względu na ich bezpieczeństwo - wyjaśnił Tuv.

- Droga tego etapu prowadzącego przez masyw górski jest zwykle otwierana na początku maja, lecz zdarza się, że śnieg pada tu nawet w czerwcu. W sytuacji awaryjnej trasa zostanie zmieniona, ale mamy na to bardzo mało czasu - dodał.

Dowiedz się więcej na temat: kolarstwo | Norwegia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje