Reklama

Reklama

Wyścig Tour De France opóźniony o tydzień

Wyścig Tour de France w 2018 roku rozpocznie się tydzień później niż planowano. Wielka Pętla ustąpiła częściowo pola piłkarskim mistrzostwom świata, które odbędą się w Rosji. Zawody rozpoczną się z tego powodu dopiero siódmego lipca.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) uznała, że warto opóźnić start TdF, aby te dwie wielkie imprezy sportowe rywalizowały o uwagę kibiców tylko przez tydzień (MŚ kończą się 15 lipca). Tym samym pierwsze etapy wyścigu odbywać się będą w czasie, gdy w Rosja trwać już będzie walka o medale.

Reklama

Według UCI ma to "zredukować do maksimum perturbacje związane z kolizją terminu z Pucharem Świata w piłce nożnej", szczególnie jeśli chodzi o godziny transmisji telewizyjnych obu wydarzeń. 

Podobnie jak Wielka Pętla również przyszłoroczny Tour de Pologne rozpocznie się o tydzień później niż w bieżącym sezonie. Termin polskiego narodowego touru 2018 to 4-10 sierpnia.

Giro d'Italia, podobnie jak w bieżącym roku, odbędzie się w dniach 5-27 maja, a Vuelta a Espana wystartuje później niż w 2017 - 25 sierpnia i zakończy się 16 września.

UCI zatwierdziła już wstępny kalendarz na sezon 2018, ale ostateczna jego wersja opublikowana zostanie dopiero we wrześniu.

Dowiedz się więcej na temat: tour de france

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje