Reklama

Reklama

Wyścig Solidarności - Schulze umocnił się na prowadzeniu

Niemiec Andre Schulze wygrał w Kutnie trzeci etap Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków i umocnił się na pozycji lidera. Kolarz ekipy NetApp najszybciej finiszował z peletonu, wyprzedzając Włocha Andreę Paniniego i Słoweńca Marko Kumpa.

Najlepszy z Polaków - Sylwester Janiszewski zajął szóste miejsce.
Niedługo po starcie w Łęczycy od peletonu oderwali się Czech Jiri Nesveda, Ukrainiec Witalij Kondrut i zwycięzca ubiegłorocznego wyścigu Marcin Sapa. Do premii specjalnej w Grabowie dojechali jeszcze w trójkę, ale stopniowo Czech i Ukrainiec tracili siły w upale przekraczającym 30 st. Celsjusza. Do drugiej lotnej premii w Izbicy Kujawskiej Sapa dojechał już sam i kontynuował ucieczkę aż do... zamkniętego przejazdu kolejowego.
Kolarze poczekali aż przejedzie pociąg, a sędziowie zarządzili neutralizację, wypuszczając Sapę przed peletonem z taką różnicą czasową, jaką miał dojeżdżając do opuszczonego szlabanu. Jednak od tego momentu jazda nie układała się zawodnikowi grupy BDC MarcPol i ostatecznie peleton doścignął go 20 km przed metą.
- Ta przerwa wybiła mnie z rytmu - przyznał na mecie zwycięzca ubiegłorocznego Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.
Zawody są ostatnim sprawdzianem dla kilku polskich kolarzy przed rozpoczynającym się 10 lipca w Karpaczu Tour de Pologne. Startują m.in. Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) i Bartosz Huzarski(NetApp), którzy mają być liderami reprezentacji w najważniejszym krajowym wyścigu. 
Wyścig Solidarności i Olimpijczyków zakończy się 8 lipca w Jarosławiu.

Wyniki 3. etapu, Łęczyca - Kutno (167 km):


1. Andre Schulze (Niemcy/NetApp)                 - 4:06.28
2. Andrea Palini (Włochy/Idea)
3. Marko Kump (Słowenia/Adria)
4. Ralf Matzka (Niemcy/Thuringen Energie)
5. Michael Koch (Niemcy/LKT Team Brandenberg)
6. Sylwester Janiszewski (CCC Polsat Polkowice)  ten sam czas

Klasyfikacja generalna:


1. Schulze                     - 9:02.07
2. Kump                               10 s
3. Palini                             12
4. Jeff Vermeulen (Holandia/Metec)    12
5. Matzka                             14
6. Janiszewski                        16

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama