Wyścig Mediolan - Turyn. Wygrana Arnauda Demare'a

Francuz Arnaud Demare (Groupama-FDJ) wygrał kolarski wyścig Mediolan - Turyn. Blisko 200-kilometrową trasę pokonał w czasie 4:18.57. Drugie miejsce zajął Australijczyk Caleb Ewan (Lotto Soudal), a trzecie Belg Wout van Aert (Jumbo-Visma).

Sprint przed metą w 22-osobowej grupie rozpoczął Słowak Peter Sagan (Bora-hansgrohe), ale trzykrotny mistrz świata nie utrzymał tempa i ostatecznie zajął dopiero czwarte miejsce.

Polacy nie startowali, ale w zawodach brali udział kolarze teamu CCC. Najlepszy z nich był Belg Nathan van Hooydonck, który zajął 55. pozycję z blisko półtoraminutową stratą do zwycięzcy.

Środowy wyścig był dla wielu kolarzy sprawdzianem przed ważniejszą imprezą w tym tygodniu: Mediolan - San Remo. Rywalizację kategorii World Tour zaplanowano na sobotę.