Wyścig Dookoła Pekinu: Farrar wygrał 3. etap

Amerykanin Tyler Farrar z grupy Garmin wygrał w niedzielę po grupowym finiszu 3. etap kolarskiego wyścigu Dookoła Pekinu. Liderem pozostaje Belg Philippe Gilbert z grupy BMC Racing. Michał Gołaś objął prowadzenie w klasyfikacji górskiej.

Trasę z Pekinu do Qianjiadian (176 km) zwycięzca pokonał w czasie 4:15.46. Na mecie wyprzedził triumfatora pierwszęgo etapu Słoweńca Lukę Mezgeca (Giant) i Belga Nikolasa Maesa (Omega Pharma-QWuick Step).

Jedyny Polak w peletonie Michał Gołaś (Omega Pharma-Quick Step) znalazł się w niedzielę sześcioosobowej ucieczce. Wygrał pierwsze sześć z siedmiu górskich premii na etapie i wywalczył koszulkę najlepszego "górala". Ma 43 pkt i wyprzedza Belga Tosha van der Sande (Lotto) o 24.

Na mecie Gołaś zajął 112. miejsce ze stratą 4.01 do zwycięzcy, a w klasyfikacji generalnej jest 75. - 4.26.