Reklama

Reklama

Wyścig ​Dookoła Katalonii. Setna edycja przełożona na marzec 2021 roku

Setna edycja kolarskiego wyścigu Dookoła Katalonii, która miała odbyć się w dniach 23-29 marca, został przełożona z powodu pandemii koronawirusa na marzec przyszłego roku - poinformowali w poniedziałek organizatorzy.

"Po dokonaniu oceny kalendarza przewróconego do góry nogami przez pandemię COVID-19, setna edycji Volty (katalońska nazwa - PAP) nie odbędzie się w 2020 roku, a naszym celem jest zorganizowanie wyścigu z najlepszymi zabezpieczeniami w 2021" - oświadczono w komunikacie.

Jak dodano, obecnie największym priorytetem jest walka z koronawirusem i uniknięcie jego rozprzestrzeniania się.

"Kalendarz kolarski (...) został skrócony do prawie trzech miesięcy, a dla nas jest oczywiste, że chcemy świętować setną edycję z najlepszymi gwarancjami i największymi gwiazdami na świecie" - przyznał dyrektor wyścigu Ruben Paris.

Reklama

Organizatorzy nie zamierzali przeprowadzać imprezy za wszelką cenę i konkurować z przesuwanymi na późniejszy termin w tym roku największymi wyścigami, m.in. Tour de France. Nie chciano również zmniejszać formatu zawodów.

Wyścig Dookoła Katalonii został zapoczątkowany w 1911 roku, a od 1939 roku (od zakończenia wojny domowej w Hiszpanii) aż do teraz odbywał się nieprzerwanie.

W ubiegłorocznej edycji siódme miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Rafał Majka.

bia/ krys/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne