Wyścig Belgrad - Banja Luka. Jakub Kaczmarek nadal liderem

Jakub Kaczmarek (Mazowsze Serce Polski) zachował koszulkę lidera po trzecim etapie wyścigu kolarskiego Belgrad-Banja Luka. W niedzielę w bośniackiej miejscowości Prnjavor finiszował peleton, a najszybszy był Hiszpan Enrique Sanz (Kern Pharma).

Najlepszy z Polaków Sylwester Janiszewski zajął czwarte miejsce, a piąte Patryk Stosz (obaj Voster ATS). Kaczmarek został sklasyfikowany na 12. pozycji.

W klasyfikacji generalnej Kaczmarek ma przewagę 18 sekund nad Hiszpanem Marti Marquezem (Kern Pharma) oraz 25 sekund nad reprezentantem Kazachstanu Daniiłem Pronskim (Vino Astana Motors).

Po przerwie spowodowanej koronawirusem Kaczmarek wygrał już jeden z etapów i wyścig Tour of Szeklerland w Rumunii, został górskim mistrzem Polski oraz triumfował na sobotnim odcinku Belgrad-Banja Luka.