Reklama

Reklama

Wygrał Vuelta e Espana, był mistrzem świata, za rok kończy karierę

Alejandro Valverde przyznał "na sto procent", że rok 2022 będzie jego ostatnim w kolarskim peletonie. To zwycięzca Vuelta a Espana i mistrz świata.

42-letni kolarz Movistaru powiedział to na antenie radiowego Sports Radiogaceta.

"2022 będzie moim ostatnim rokiem jako kolarza. Mówię to z całkowitym przekonaniem, na sto procent" - stwierdził Valverde.

"Chociaż w wieku 42 lat jestem na dobrym poziomie, nie ma sensu tego przedłużać po 21 latach w tym biznesie. Czego więcej mogę chcieć? Mój czas dobiegł końca" - dodał.

Jego kariera rozpoczęła się w 2002 roku. Siedem lat później wygrał Vuelta a Espana, pięć razy triumfował w "Strzale Walońskiej", a cztery razy w Liege-Bastogne-Liege, w sumie zanotował 130 zawodowych zwycięstw.

Kolarstwo. Alejandro Valverde zawieszony za doping, a potem został mistrzem świata

Reklama

Valvarde w 2012 roku został zawieszony za doping, ale wrócił w wielkim stylu sześć lat później zostając mistrzem świata ze startu wspólnego.

"Chcę cieszyć się moim ostatnim sezonem w roli kolarza. Nie mam jeszcze dokładnego programu starów na następny sezon, ale udział w Tour de France jest wykluczony" - powiedział Hiszpan.

"Kiedy zakończę karierę, nie odejdę z Movistaru. Mam jeszcze dwa lata ważny kontrakt. Będę się starał ze wszystkich sił pomóc zespołowi, szczególnie przy trenowaniu młodych kolarzy, co bardzo lubię" - mówił Valverde.

Pawo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje