Reklama

Reklama

Wspaniale! Urszula Łoś ze srebrnym medalem mistrzostw Europy

Znakomity sukces polskiej kolarki torowej! Urszula Łoś wywalczyła wicemistrzostwo Europy w keirinie!

Złoto w tej konkurencji wywalczyła Niemka Lea Sophie Friedreich, zaś trzecie miejsce przypadło Olenie Starikowej z Ukrainy.

Ósme miejsce w ogólnej klasyfikacji zajęła zaś inna z Polek - Marlena Karwacka, która nie zdołała awansować do finału, ale zajęła drugie miejsce w finale B.

Urszula Łoś wicemistrzynią Europy w keirinie

Urszula Łoś prezentowała znakomitą formę już od pierwszej rundy, awansując do półfinału dzięki drugiemu miejscu. W półfinale także uznała wyższość jedynie Niemki Friedrich.

W finale Polka wylosowała prowadzenie na trzech pierwszych rundach. Miała więc najgroźniejsze rywalki za plecami i musiała odpierać ich ataki. Dwa okrążenia przed końcem wyprzedziła ją aktualna mistrzyni świata Friedrich.

Reklama

Łoś utrzymywała się na medalowej pozycji przez cały dystans, trzymając się blisko Niemki i odpierając ataki doświadczonej Francuzki Mathilde Gros. Ta jednak osłabła na ostatniej rundzie i Łoś niezagrożona finiszowała na drugiej pozycji. Na trzecie miejsce w ostatniej chwili przesunęła się Starikowa.

Dla Łoś to drugi medal na mistrzostwach Europy - wcześniej razem z Marleną Karwacką oraz Nikolą Sibiak zdobyły brązowy medal w sprincie drużynowym.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL