Reklama

Reklama

Włosi czekają na pierwsze zwycięstwo w tej edycji Giro d'Italia

Włoscy kibice kolarstwa wciąż nie mogą się doczekać zwycięstwa reprezentanta gospodarzy w rozgrywanym od 5 maja wyścigu Giro d'Italia. Sześć dotychczasowych etapów 100. edycji tej imprezy wygrali zawodnicy spoza Półwyspu Apenińskiego.

Taka sytuacja ma miejsce dopiero drugi raz w historii wyścigu, zaliczanego do trzech największych tego typu imprez na świecie. 

W 2010 roku Włosi czekali aż do dwunastego dnia ścigania, kiedy to Filippo Pozzato wygrał jazdę indywidualną na czas w Porto Recanati.

Z kolei Silvan Dillier, który triumfował w czwartek w Terme Luigiane, jest dopiero drugim Szwajcarem w XXI wieku, który stanął na etapowym podium. Siedem lat wcześniej górski odcinek z metą na Passo Tonale wygrał Johan Tschopp.

W piątek odbędzie się siódmy etap jubileuszowego Giro z Castrovillari do Alberobello (224 km). Pole do popisu będą mieli sprinterzy, wśród nich specjalizujący się w finiszowych końcówkach reprezentanci Włoch.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy