Reklama

Reklama

Willi Willwohl wygrał trzeci etap Dookoła Mazowsza

Niemiec Willwohl był najszybszy na trzecim etapie kolarskiego wyścigu Dookoła Mazowsza.

Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice), finiszujący na trzecim miejscu na mecie odcinka ze Zwolenia do Kozienic, umocnił się na pozycji lidera.

Kolejny bardzo szybki etap (przeciętna ponad 44 km/godz.) zakończył się sprintem z peletonu. W ostatni zakręt, około 200 metrów przed metą, pierwszy wjechał jadący w żółtej koszulce Stępniak, ale na ostatnich kilkunastu metrach słabnącego Polaka o przysłowiowy błysk szprychy wyprzedzili dwaj rywale - Willi Willwohl i Kazach z ekipy Seven Rivers Nurbolat Kulimbetow.

Przez kilkadziesiąt kilometrów na czele wyścigu jechała trójka kolarzy, z przewagą sięgającą na 50 km przed metą blisko trzech minut. W ucieczce znaleźli się dwaj Holendrzy o niemal identycznie brzmiących nazwiskach - Yannick Janssen ze szwedzkiej grupy Bliz-Merida i Adrian Jansen z Jo Piels oraz Duńczyk Tobias Morch Kongstad. Na trzydzieści kilometrów przed końcem etapu na czoło peletonu wyszli zawodnicy CCC Sprandi broniący pozycji lidera zajmowanej przez kolegę z drużyny. Do pościgu włączyły się także ekipy mające w swych szeregach dobrych sprinterów, między LKT Brandenburg i kazachska Seven Rivers.

Reklama

Przewaga trójki stopniowo topniała i na finiszową prostą wjechała już cała grupa. Ponieważ sekundy bonifikat za lotne premie podzielili pomiędzy siebie uciekinierzy, finisz decydował nie tylko o sukcesie etapowym, ale i pozycjach w klasyfikacji. Stępniak zdobył na mecie w Kozienicach cztery sekundy i o tyle wyprzedza drugiego w "generalce"  Niemca Kerstena Thiele (Rad.Net.Rose). Trzeci - Holender Twan Brusselman, będący jednocześnie liderem klasyfikacji młodzieżowej (U23), traci do zawodnika CCC Sprandi osiem sekund.

Szanse na końcowy sukces zachowują jeszcze rewelacyjny zwycięzca prologu Konrad Tomiasiak (Kolss BDC) - strata 10 s i Mateusz Nowak (Domin  Sport) - 11 s.

- Gratuluję CCC, ale to wyścig na sekundy i za wcześnie jeszcze, aby dziś wskazywać zwycięzcę. Przed nami czwarty etap. Sobota zapowiada się upalnie, a jeśli do tego pojawi się wiatr, peleton może się porwać, a wtedy chwila nieuwagi może drogo kosztować - skomentował na mecie znany przed laty kolarz, a dziś dyrektor sportowy Kolss BDC Dariusz Banaszek.

Wyniki trzeciego etapu (Zwoleń - Kozienice, 147 km):

1. Willi Willwohl (Niemcy/LKT Brandenburg)       -  3:17.42

2. Nurbolat Kulimbetow (Kazachstan/Seven Rivers)

3. Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice)

4. Twan Brusselman (Holandia/Jo Piels)

5. Kersten Thiele (Niemcy/Rad.Net.Rose)

6. Mateusz Nowak (Domin Sport)             - wszyscy ten sam czas

Klasyfikacja po trzech etapach:

1.  Grzegorz Stępniak (CCC Sprandi Polkowice)   - 10:07.33

2. Kersten Thiele (Niemcy/Rad.Net.Rose)           strata 4 s

3. Twan Brusselman  (Holandia/Jo Piels)                  8

4. Konrad Tomasiak (Kolss BDC)                          10

5. Mateusz Nowak (Domin Sport)                          11

6. Domenic Weinstein (Niemcy/Rad.Net.Rose)              15

Dowiedz się więcej na temat: Wyścig Dookoła Mazowsza | kolarstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje