Reklama

Reklama

W środę rusza 23. Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków

​Blisko 900 km będzie liczyła trasa 23. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków. Impreza rozpocznie się w środę 4 lipca w Łodzi, a zakończy 8 lipca w Jarosławiu.

Jak powiedział w poniedziałek w Łodzi na konferencji prasowej dyrektor imprezy Tadeusz Skorek, w tegorocznym wyścigu weźmie udział 21 zespołów polskich i zagranicznych w tym dwie reprezentacje narodowe - Polski i Maroka. Dodał, że na starcie ma stanąć 124 kolarzy; wśród nich ubiegłoroczny zwycięzca Marcin Sapa z grupy BDC MarcPol Team.

Na wstępnej liście startowej nie brakuje znanych nazwisk, a kolarze czołowych polskich zespołów będą mieli groźnych rywali z zagranicy. W ekipie Christina Watches znaleźli się Niemiec Stefan Schumacher i Włoch Angelo Furlan, obaj znani z sukcesów w największych światowych imprezach. W teamie NetApp pojedzie bardzo szybki Niemiec Andre Schulze, który w ubiegłym roku wygrywał w Polsce w barwach ekipy CCC Polkowice. Dukla Trenczyn zgłosiła m.in. Romana Bronisa, czeski Whirlpool - Mateja Jurco, mocnymi punktami słoweńskiej Adrii Mobil będą zapewne Radoslav Rogina i Marko Kump.         

Reklama

Trasę wyścigu podzielono na sześć etapów. "Wyścig będzie gościł na terenie siedmiu województw. Trasa jest zarówno dla sprinterów jak i górali" - powiedział Skorek.

Kolarze rozpoczną ściganie w środę z Łodzi. Po raz pierwszy start odbędzie się na najsłynniejszej ulicy miasta - Piotrkowskiej, sprzed budynku łódzkiego magistratu. Obecna na konferencji prasowej prezydent miasta Hanna Zdanowska przyznała, iż ma nadzieję, stanie się to tradycją.

Trasa wyścigu:

4.7. 1. etap, Łódź - Bełchatów (76,2 km); 2. etap, Tuszyn - Sieradz (140,8 km);

5.7. 3. etap, Łęczyca - Kutno (167,6 km);

6.7. 4. etap, Tomaszów Maz. - Kielce (158,4 km);

7.7. 5. etap, Nowy Sącz - Krosno (186,5 km);

8.7. 6. etap, Jasło - Jarosław (165,2 km)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje