Reklama

Reklama

Vuelta a Espana. Zrezygnowano z rozpoczęcia wyścigu w Holandii

Z powodu pandemii zrezygnowano z rozpoczęcia w Holandii tegorocznej edycji wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana - poinformowali organizatorzy. Pierwotnie miały się tam odbyć trzy pierwsze etapy imprezy, której dokładny termin stoi wciąż pod znakiem zapytania.

Organizatorzy podali, że być może do opcji rozpoczęcia Vuelta a Espana w Holandii wrócą w 2022 roku.

Obecnie z uwagi na koronawirusa kalendarz kolarski do 1 sierpnia nie zawiera żadnego wyścigu cyklu World Tour. Słynna hiszpańska impreza zaplanowana jest na 14 sierpnia - 6 września, ale koliduje to z nową datą Tour de France. Pierwotnie "Wielka Pętla" miała się odbyć w dniach 27 czerwca - 19 lipca, została przełożona na termin 29 sierpnia - 20 września.

Nie podano jeszcze nowego terminu zarówno Vuelty, jak Giro d'Italia (pierwotnie 9-31 maja). Według hiszpańskiej gazey “El Pais", możliwe, że rozegrane zostaną w tym samym terminie 3-25 października.

Reklama

Nieznana pozostaje też dokłada data Tour de Pologne. Dyrektor wyścigu Czesław Lang poinformował jak na razie tylko na Facebooku, że odbędzie się on nie w lipcu, a w sierpniu i zostanie skrócony o dwa etapy.

Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) nowy kalendarz ma opublikować nie później niż 15 maja.

an/ krys/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama