Reklama

Reklama

Vuelta a Espana. Tom Dumoulin nie wystartuje

Holender Tom Dumoulin nie zdąży zakończyć rehabilitacji operowanego w maju kolana i wrócić do formy, co oznacza, że nie wystartuje w zbliżającym się wyścigu Vuelta a Espana (24 sierpnia - 15 września). Z tego samego powodu kolarz nie wziął udziału w Tour de France

28-letni Dumoulin przewrócił się 15 maja na czwartym etapie Giro d'Italia. Kraksa okazała się brzemienna w skutkach - doznał kontuzji lewego kolana, która wymagała interwencji chirurgicznej. Holender wrócił do rywalizacji już 9 czerwca w Criterium du Dauphine, przejechał sześć etapów, ale do ostatniego nie przystąpił.

"W tym momencie koncentrujemy się na rehabilitacji i całkowitym powrocie do zdrowia, więc start w Vuelcie jest wykluczony" - powiedział rzecznik prasowy grupy Sunweb holenderskim gazetom "Algemeen Dagblad" i "De Telegraaf".

Reklama

Sam zawodnik na początku lipca, tuż przed rozpoczęciem Tour de France, mówił, że musi słuchać swojego ciała i nie może "sięgać po nierealistyczne cele".

Holender w 2018 r. był drugi "Wielkiej Pętli" i Giro d'Italia, w tym drugim triumfował także rok wcześniej. W Vuelta a Espana wygrał natomiast w 2015 roku dwa etapy.

Tegoroczna, 74. edycja jednego z trzech największych wyścigów kolarskich rozpocznie się 24 sierpnia w Salinas de Torrevieja, a zakończy 15 września w Madrycie. Tytułu będzie bronić Brytyjczyk Simon Yates.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL