Reklama

Reklama

Vuelta a Espana: Rafał Majka przed najtrudniejszym testem

To może być najważniejszy etap w dotychczasowej karierze Rafała Majki. W środę na kolarzy rywalizujących w Vuelta a Espana czeka jazda indywidualna na czas. To będzie ciężki dzień dla najlepszej obecnie trójki - Joaquima Rodrigueza, Fabio Aru i Rafała Majki. Stratę do nich może z nawiązką odrobić Tom Dumoulin.

17. etap ze startem i metą w Burgos liczy 38,7 km. W klasyfikacji generalnej Rodriguez (Katiusza) ma sekundę przewagi nad Aru (Astana), 1.35 nad Majką (Tinkoff-Saxo) i 1.51 nad Dumoulinem (Giant). Jaka będzie kolejność po zakończeniu środowej rywalizacji, nie sposób przewidzieć.

Faworytem jest Holender. Postawa Dumoulina w tegorocznej edycji jest sporym zaskoczeniem. Choć nie jest specjalistą od jazdy w górach, to do najlepszych nie stracił dużo. "Czasówki" to natomiast jego żywioł. Wystarczy wspomnieć, że w tej specjalności zdobył w ubiegłym roku brązowy medal mistrzostw świata.

Reklama

Majka ma świadomość jego siły i przyznaje wprost, że zamiast bronić przewagi nad Holendrem, powinien skupić się na pokonaniu Hiszpana i Włocha.

Zawodnicy do rywalizacji przystąpią w odwrotnej kolejności do zajmowanych miejsce w klasyfikacji generalnej. Majka na trasę ruszy o 16.45. Transmisja od godziny 16.04 w Eurosporcie.

Zakończenie wyścigu w niedzielę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje