Reklama

Reklama

Vuelta a Espana. Przyszłoroczna edycja rozpocznie się w Holandii

Przyszłoroczna edycja wyścigu kolarskiego Vuelta a Espana rozpocznie się w Holandii - poinformowali organizatorzy. Taki sam pomysł mieli oni w poprzednim sezonie, ale zrezygnowali z niego wówczas z powodu pandemii COVID-19.

Gdy pod koniec kwietnia 2020 roku ogłaszano, że ówczesna edycja nie zawita jednak do Holandii, zaznaczono, że być może plan ten uda się zrealizować dwa lata później. W środę to potwierdzono.

Gospodarzem pierwszego etapu Vuelty - jazdy na czas - będzie w sierpniu 2022 roku Utrecht. Tam ma się też zakończyć kolejny odcinek zmagań, który rozpocznie się w Hertogenbosch. Start i meta trzeciego etapu będzie w Bredzie.

"Powrót do Holandii, która jest kwintesencją narodu kolarskiego, jest czymś, co chcieliśmy zrobić od bardzo dawna. Holandia to gwarancja sukcesu organizacyjnego i nie mam wątpliwości, że pomimo złożoności obecnej sytuacji zdrowotnej będziemy w stanie bezpiecznie i skutecznie przeprowadzić imprezę" - zaznaczył cytowany w oświadczeniu dyrektor Vuelty Javier Guillen.

Reklama

Przyszłoroczna edycja będzie drugą w historii tego wyścigu, która rozpocznie się w Holandii. W 2009 roku kolarze zainaugurowali rywalizację w Assen. Poza tym jeszcze dwukrotnie uczestnicy tej imprezy przystępowali do niej poza Hiszpanią. W 1997 roku była to Lizbona, a cztery lata temu francuskie Nimes.

Ubiegłoroczna odsłona jednego z wielkich tourów kolarskich pierwotnie miała się rozpocząć w połowie sierpnia, ale przełożono ją na październik. W tym sezonie ma się rozpocząć w sierpniu.

Dowiedz się więcej na temat: Vuelta a Espana | kolarstwo | Javier Guillen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje