Reklama

Reklama

​Vuelta a Espana. Nie będzie etapów w Portugalii

Organizatorzy wyścigu Vuelta a Espana poinformowali, że kolarze nie będą się w tym roku ścigać w Portugalii. Trasy 15. i 16. etapu, które miały przebiegać m.in. przez Porto, Matosinhos i Viseu, zostały już zmienione, choć szczegółów nie podano.

"Z powodu sytuacji nadzwyczajnej związanej z kryzysem zdrowotnym i COVID-19, a także z uwagi na brak możliwości zagwarantowania optymalnych warunków rywalizacji w tych obszarach, władze miast Porto, Matosinhos i Viseu, w porozumieniu z organizującym Vueltę przedsiębiorstwem Unipublic, zdecydowały, że trasa nie będzie przebiegać przez Portugalię" - napisano w komunikacie.

O szczegółach dotyczących zmodyfikowanych tras organizatorzy mają poinformować w ciągu kilku tygodni. Etap 15. miał prowadzić z Porto do Matosinhos, a start 16. był przewidziany w Viseu.

Reklama

Tegoroczna Vuelta miała ruszyć z Holandii 14 sierpnia, ale i te plany porzucono z powodu pandemii. Zamiast tego kolarze wystartują 20 października z Irun, a 8 listopada osiągną metę w Madrycie.

"W tak wyjątkowych okolicznościach, w jakich się znaleźliśmy, musimy być elastyczni oraz otwarci i gotowi na tego typu zmiany i decyzje. Żal nam, że nie odwiedzimy w 2020 roku Portugalii, ale to nie koniec: utrzymujemy wszystkie relacje i więzi, które nawiązaliśmy i skorzystamy z nich w przyszłości, aby wrócić do tego kraju, który zawsze traktował nas tak dobrze" - powiedział dyrektor generalny wyścigu Javier Guillen.

W komunikacie zaznaczono także, że organizatorzy "nie spodziewają się kolejnych zmian" trasy tegorocznej edycji.(PAP)

mm/ pp/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje