Reklama

Reklama

Vincenzo Nibali kolarzem Bahrajn-Merida

Głośny transfer w kolarstwie! Gwiazdor Włochów, Vincenzo Nibali, zwycięzca wszystkich trzech wielkich tourów, opuszcza ekipę Astany i przenosi się do nowej w cyklu WorldTour drużyny Bahrajn-Merida.

Jak informuje specjalistyczny serwis cyclingnews.com przejście Nibalego zostało w środę oficjalnie potwierdzone.

Rozmowy Włocha z kolarską ekipą z Bahrajnu trwały już od dawna, ale zgodnie z przepisami UCI oficjalny transfer mógł być zrealizowany dopiero po 1 sierpnia.

Nibali ma na koncie zwycięstwa we wszystkich wielkich tourach - Tour de France, Giro d'Italia i Vuelta a Espana.

- Zafascynowała mnie myśl o poważnym, mocnym projekcie skupionym wokół mojej osoby - powiedział zawodnik.

- Od pierwszego dnia zaufałem nowej ekipie, bowiem ma precyzyjną wizję i będzie ją realizować z najlepszymi fachowcami z tej dyscypliny sportu - wyjaśnił Nibali, który będzie również jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa w olimpijskim wyścigu w Rio de Janeiro.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama