Reklama

Reklama

UCI przekłada ogłoszenie kalendarza kolarskiego na przyszły tydzień

​Międzynarodowa Unia Kolarska (UCI) przełożyła na najbliższy wtorek ogłoszenie kalendarza. Z powodu koronawirusa wiele imprez w tej dyscyplinie zostało przełożonych lub odwołanych, ale wciąż jest nadzieja, że kilka najważniejszych uda się w tym roku zorganizować.

"Należy wziąć pod uwagę środki podjęte ostatnio przez niektóre rządy europejskie w odniesieniu do ograniczenia masowych wydarzeń sportowych" - tłumaczono w komunikacie UCI decyzję ws. przełożenia publikacji nowego kalendarza kolarskiego w rywalizacji kobiet i mężczyzn.

"UCI i jej partnerzy potrzebują jeszcze kontynuować swoją pracę" - dodano, przyznając, że "pewne kwestie są nadal w toku".

Kalendarz na resztę sezonu ma zostać opublikowany 5 maja, po spotkaniu z Profesjonalną Radą Kolarską, które nie mogło odbyć się w środę "ze względu na najnowsze wydarzenia".

Reklama

Na razie jedyne zatwierdzone dotychczas daty w kolarskim kalendarzu to Tour de France (od 29 sierpnia do 20 września) i mistrzostwa świata na szosie - planowane w dniach 20-27 września w Szwajcarii.

Oprócz kalendarza zostaną określone również zasady uczestnictwa, zwłaszcza liczba kolarzy na drużynę na początku wyścigów. Zostanie utworzona też grupa sterująca - jej celem będzie określenie działań, które należy podjąć, w szczególności w zakresie zdrowia, w trakcie powrotu do rywalizacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje