UAE Tour. Ewan wygrał czwarty etap, 23. miejsce Kwiatkowskiego

Australijczyk Caleb Ewan (Lotto-Soudal) wygrał czwarty etap zaliczanego do cyklu World Tour kolarskiego wyścigu Dookoła Zjednoczonych Emiratów Arabskich (UAE Tour) z metą na wyspie Hatta Dam. Michał Kwiatkowski (Sky) zajął 23. miejsce.

Środowy etap, który rozpoczął się na innej wyspie - Palmie Jumeirah, liczył 197 km.

Kolarze musieli na ok. 50 km przed metą wpadli w burzę piaskową. Z kolei niespełna 7 km przed końcem zmagań doszło do kraksy, w wyniku której stratę czasową zanotował m.in. zwycięzca wtorkowego etapu Alejandro Valverde (Movistar). Hiszpan nadrobił to w większym stopniu i został sklasyfikowany na ósmej pozycji.

Drugi był Włoch Matteo Moschetti (Trek-Segafredo), który stracił do Ewana dwie sekundy. Taki sam wynik miał trzeci Słoweniec Primoż Roglić (Jumbo-Visma).

Kwiatkowski, dla którego to pierwszy start w tym roku, stracił do zwycięzcy 5 sekund. Na 28. pozycji uplasował się Hiszpan Victor de la Partez z grupy CCC.

Łukasz Owsian z CCC wywalczył 59. lokatę, a drugi z Polaków z grupy Sky - Michał Gołaś - był tego dnia 101.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachował Roglić. Kwiatkowski zachował 11. miejsce.

Siedmioetapowa impreza zakończy się w sobotę.

Wyniki 4. etapu (Palma Jumeirah - Hatta Dam, 197 km)