Reklama

Reklama

Tragiczny finał kolarskich wyścigów MTB. Nie żyje dwóch kolarzy

Tragicznie zakończyły się zawody kolarskie z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Jakubowie na Dolnym Śląsku. Po rywalizacji przy upalnej pogodnie, do szpitala trafiło dwóch kolarzy. Jednego z nich nie udało się uratować. Na Mazowszu zmarł z kolei uczestnik innego wyścigu.

Zawody odbyły się w niedzielę, ale tragiczne informacje dotarły do mediów dopiero dzisiaj. Tropikalne warunki atmosferyczne, jakie panowały w miniony weekend w naszym kraju zebrały śmiertelne żniwo podczas zawodów kolarskich. Temperatura w niedzielę sięgała nawet 38 stopni. Tuż po wyścigu z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB w Jakubowie, w województwie dolnośląskim, do szpitala trafiło dwóch kolarzy. Jednego z nich lekarze nie zdołali uratować. Przyczyną śmierci był udar słoneczny.

- Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że w poniedziałek w szpitalu zmarł kolarz, który w niedzielę uczestniczył w naszych zawodach w Jakubowie. Chcielibyśmy przekazać wyrazy ogromnego współczucia dla rodziny zawodnika. Nie możemy otrząsnąć się po tym zdarzeniu. To wielka strata dla całego środowiska kolarskiego i dla ludzi związanych z naszym cyklem zawodów - napisał na Facebooku organizator GP Kaczmarek Electric MTB.

Reklama

Z kolei wedle doniesień Polsatu News, 61-latek uczestniczący w zawodach MTB Mazaovia MTB Maraton w Brodnicy zmarł w szpitalu, po tym jak zemdlał i upadł podczas niedzielnego wyścigu rowerowego.

ABReklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL