Tour of Qatar: Kristoff wygrał etap i został liderem

Norweg Alexander Kristoff (Katiusza) wygrał drugi etap i został liderem wyścigu kolarskiego Dookoła Kataru (kat. 2.HC). Dziesiąte miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Maciej Bodnar (Tinkoff-Saxo).

Na finiszu Kristoff wyprzedził Włocha Andreę Guardiniego i Belga Grega van Avermaeta. W 13-osobowej grupie, która najszybciej przekroczyła metę w Al Khor, był również Bodnar. Sklasyfikowany został na 12. pozycji.

W poprzednim roku Kristoff zwyciężył w słynnym klasyku Mediolan-San Remo, a także triumfował w dwóch etapach Tour de France. Brązowy medalista wyścigu ze startu wspólnego igrzysk w Londynie (2012 r) najwyraźniej idzie w ślady innych norweskich specjalistów od sprinterskich końcówek Thora Hushovda i Edvalda Boassona Hagena.

W klasyfikacji po dwóch etapach Kristoff wyprzedza o sekundę Belga Toma Boonena (Etixx-Quick Step) oraz o trzy van Avermaeta. Bodnar, jedyny startujący w Tour of Qatar Polak, traci 10 s, tyle samo co siódmy Słowak Peter Sagan (Tinkoff-Saxo).

Dotychczasowy lider Hiszpan Jose Joaquin Rojas (Movistar) w poniedziałek był 46. ze stratą ponad trzech minut do najlepszych.

We wtorek jazda indywidualna na czas na dystansie 10,9 km w dzielnicy Dauhy - Lusajl, pamiętnej z występów polskich szczypiornistów w MŚ.