Reklama

Reklama

Tour of Oman - Andrea Gardini wygrał pierwszy etap , Majka 46.

Włoch Andrea Gardini z grupy Astana wygrał pierwszy etap siódmej edycji wyścigu Dookoła Omanu o długości 161 km z Bayt Al Naman Castle do Al Wutayyah. Najlepszy z Polaków Rafał Majka (Tinkoff-Saxo) został sklasyfikowany na 46. pozycji.

Na mecie w tym samym czasie 3:45.37 zameldował się cały peleton. Drugie miejsce zajął Belg Tom Boonen (Quick-Step), a trzecie Włoch Matteo Pelucchi z grupy IAM Cycling.

Paweł Poljański z grupy Tinkoff-Saxo był 54., a Bartosz Huzarski (Bora-Argon) zajął 100. miejsce.

Wyścig w Omanie to trzecia, po Dubaju i Katarze, impreza na Półwyspie Arabskim. Kulminacyjnym jej punktem będzie piątkowy, czwarty etap prowadzący z centrum Muscatu do Jabal al Akhdar (Góry Zielone) długości 189 km.

Kończący ten odcinek podjazd do mety ma kilkanaście kilometrów długości, podczas których zawodnicy wspinają się z wysokości 500 na 1250 metrów nad poziomem morza. Trudny może się także okazać piąty etap z czterokrotną wspinaczką na stosunkowo krótką, lecz bardzo stromą ścianę, Bousher al Amerat. Zakończenie wyścigu - w niedzielę.

Reklama

W środę kolarze mają do przejechania drugi etap o długości 195 km z Al Hazm Castle do Al Bustan. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy