Reklama

Reklama

Tour of Britain: Kwiatkowski drugi, triumf Van Baarle

Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick Step) zajął drugie miejsce w silnie obsadzonym kolarskim wyścigu Tour of Britain. Triumfatorem ośmioetapowej imprezy został mało znany Holender Dylan van Baarle (Garmin-Sharp), do którego Polak stracił dziesięć sekund.

Ostatni etap, rozgrywany w stolicy Wielkiej Brytanii, składał się z dwóch części. Najpierw jazdę indywidualną na czas wygrał mistrz olimpijski z Londynu w tej konkurencji i zwycięzca Tour de France 2012 Brytyjczyk Bradley Wiggins (Sky). Kwiatkowski uzyskał szósty rezultat, ale na krótkim odcinku (8,8 km) odrobił tylko część z 18 sekund straty do Van Baarle i nie zdołał odzyskać koszulki lidera.

Wieczorny odcinek ze startu wspólnego nie wniósł już zmian w klasyfikacji generalnej. Do mety dojechał peleton, a najszybciej finiszował Niemiec Marcel Kittel (Giant-Shimano), wyprzedzając kolegę klubowego Kwiatkowskiego Brytyjczyka Marka Cavendisha.

Reklama

Pozostali polscy kolarze zajęli w wyścigu dalsze miejsca: Michał Gołaś był 23., Marcin Białobłocki - 31., a Sylwester Szmyd - 42. Ten ostatni, jeden z najlepszych polskich kolarzy ostatnich lat, wspomniał dzień wcześniej na swoim blogu o możliwości zakończenia kariery.

"Jest duża szansa, że jutro Lastras (hiszpański kolarz Pablo Lastras) i ja pojedziemy ostatni wyścig w karierze... Śmiałem się, że kryterkę pojadę bez kasku, tak jak mój pierwszy wyścig w 2001 roku" - napisał 36-letni Szmyd, rekordzista wśród Polaków pod względem startów w wielkich tourach (Giro d'Italia - 11 razy, Tour de France - czterokrotnie, Vuelta a Espana - siedmiokrotnie). Kolarzowi z Bydgoszczy kończy się kontrakt z hiszpańską grupą Movistar.

Klasyfikacja końcowa Tour of Britain:

 1. Dylan Van Baarle (Holandia/Garmin-Sharp) - 30:32.17

  2. Michał Kwiatkowski (Polska/Omega Pharma-Quick Step) 10 s

 3. Bradley Wiggins (Wielka Brytania/Sky) 22

 4. Edoardo Zardini (Włochy/Bardiani CSF) 37

 5. Nicolas Roche (Irlandia/Tinkoff-Saxo)  42

 6. Jon Izagirre (Hiszpania/Movistar Team)  46

...

23. Michał Gołaś (Polska/Omega Pharma-Quick Step)  3.31

31. Marcin Białobłocki (Polska/Velosure-Giordana) 5.45

42. Sylwester Szmyd (Polska/Movistar) 14.03

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje