Reklama

Reklama

Tour Mediterraneen: Andre Greipel wygrał pierwszy etap

Niemiec Andre Greipel (Lotto-Belisol) wygrał w środę pierwszy etap kolarskiego wyścigu Tour Mediterraneen (146,5 km). Kilka kilometrów przed finiszem wycofal się z imprezy Luksemburczyk Andy Schleck. Wśród startujących jest ośmiu kolarzy CCC Polsat Polkowice.

Niemiecki specjalista finiszowych końcówek odniósł efektowne, czwarte już w sezonie zwycięstwo etapowe, wyprzedzając Włocha Matteo Pelucchiego o dwie długości roweru. W styczniu Greipel wygrał trzy etapy wyścigu Tour Down Under w Australii.

Z kolei Schleck, zwycięzca Tour de France 2010 (po dyskwalifikacji Alberto Contadora), już na starcie narzekał na trudności z oddychaniem. W końcówce etapu dolegliwości, spowodowane infekcją dróg oddechowych, nasiliły się i Luksemburczyk zrezygnował z dalszej jazdy. Po raz drugi w tym roku nie ukończył wyścigu, wcześniej wycofał się na ostatnim etapie Tour Down Under.

Reklama

Spośród zawodników polskiej grupy CCC Polsat w głównym peletonie, z czasem zwycięzcy, przyjechali Włoch Davide Rebellin (48 miejsce), Tomasz Kiendyś (108), Paweł Charucki (121) i Łukasz Owsian (123). Bułgar Nikołaj Michajłow (150) stracił 1.40, a Mateusz Taciak (155), Adrian Honkisz (156) i Piotr Gawroński (160) - po 9.29.

Pięcioetapowy wyścig na południu Francji zakończy się w niedzielę.

Wyniki pierwszego etapu:


1. Andre Greipel (Niemcy/Lotto-Belisol) 3:25.23 (przeciętna 42,798 km/godz)

2. Matteo Pelucchi (Włochy/IAM Cycling)

3. Maxime Daniel (Francja/Sojasun)

4. Giacomo Nizzolo (Włochy/RadioShack Leopard)

5. Jurgen Roelandts (Belgia/Lotto-Belisol)

6. Mathieu Drujon (Francja/BigMat-Auber 93) wszyscy ten sam czas

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama