Tour Down Under: zwycięstwo Porte, liderem ponownie Gerrans

Australijczyk Richie Porte (Team Sky) wygrał w sobotę piąty etap kolarskiego wyścigu Tour Down Under o długości 151,5 km z McLaren Vale do Willunga. Pozycję lidera odzyskał jego rodak Simon Gerrans (Orica). Zakończenie imprezy w niedzielę.

Gerrans, który w sobotę zajął trzecie miejsce, w klasyfikacji generalnej wyprzedza o sekundę innego Australijczyka - Cadela Evansa (BMC Racing), który stracił pierwsze miejsce przekraczając linię mety w Willunga jako szósty. Gerrans był liderem po dwóch etapach, ale po trzecim stracił pierwsze miejsce na rzecz Evansa - zwycięzcy Tour de France z 2011 roku.

- Osiągnięty wynik jest lepszy niż się spodziewałem. Ze względu na silny, boczny wiatr, był to dla mnie stresujący dzień. Jednak koledzy z zespołu wykonali dla mnie świetną pracę. Sky to wspaniały zespół. Zwycięstwo bardzo wiele dla mnie znaczy - powiedział Porte, triumfator sobotniego etapu.

Na starcie najważniejszego z australijskich wyścigów szosowych stanęło blisko 140 zawodników ze wszystkich czołowych ekip świata.