Tour Down Under: Richie Porte wygrał trzeci etap i został liderem

Australijczyk Richie Porte z ekipy Trek-Segafredo wygrał po samotnym finiszu pod górę trzeci etap wyścigu Tour Down Under i zdobył koszulkę lidera. Na mecie w Paracombe wyprzedził o pięć sekund grupkę kolarzy, którą przyprowadził jego rodak Rob Power (Sunweb).

W grupce tej ukończył etap Niemiec Simon Geschke z polskiej ekipy CCC, zajmując ósmą lokatę.

Jego kolega z drużyny, 44. na mecie Amerykanin Joey Rosskopf zachował koszulkę najlepszego "górala". Tuż za nim, ze stratą 50 sekund do zwycięzcy, finiszował Łukasz Wiśniowski, a drugi z Polaków z grupy CCC - Szymon Sajnok był 116., tracąc ponad pięć minut.

Tour Down Under otwiera tegoroczny cykl World Tour, złożony z 36 wyścigów etapowych i jednodniowych najwyższej kategorii. Zawody w południowej Australii składają się z sześciu etapów. Trasa prowadzi częściowo po terenach spustoszonych przez wielkie pożary.