Tour Down Under: Caleb Ewan wygrał pierwszy etap

Australijczyk Caleb Ewan z grupy Orica wygrał we wtorek pierwszy etap kolarskiego wyścigu Tour Down Under i został liderem klasyfikacji generalnej. Na finiszu liczącej 118,5 km trasy wyprzedził Holendra Danny'ego van Poppela (Sky). Polacy nie startują.

Trzeci był Irlandczyk Sam Bennett (Bora-Hansgrohe).

Etap został skrócony o blisko 30 km z powodu wysokiej temperatury, która przekraczała 38 stopni Celsjusza.

"Zdrowie i bezpieczeństwo zawodników oraz wszystkich osób związanych z zawodami zawsze jest dla nas najważniejsze" - podkreślił dyrektor wyścigu Mike Turtur.

Dzięki bonifikacie za zwycięstwo, Ewan w klasyfikacji generalnej o cztery sekundy wyprzedza van Poppela.

Tour Down Under jest pierwszym w sezonie 2017 wyścigiem z cyklu World Tour.

W środę przemierzając Australię kolarze przejadą 148,5 km z Stirling do Paracombe. Wyścig zakończy się w niedzielę 90-km etapem wokół Adelajdy.