Reklama

Reklama

Tour de Yorkshire. Przyszłoroczna edycja również odwołana

Przyszłoroczna edycja wyścigu kolarskiego Tour de Yorkshire, podobnie jak tegoroczna, została odwołana z powodu pandemii - poinformowali w środę organizatorzy, dodając, że w 2022 roku przeprowadzą "imprezę jeszcze większą i piękniejszą".

Wyścig w północnej Anglii przygotowują wspólnie stowarzyszenia Welcome to Yorkshire oraz francuskie ASO, znane z organizacji m.in. Tour de France i klasyka Paryż-Roubaix.

Tour de Yorkshire odbywa się na początku maja i choć nie należy do cyklu World Tour, to tradycyjnie gromadzi na starcie czołowych kolarzy. W 2019 roku czteroetapową imprezę wygrał Brytyjczyk Chris Lawless (Ineos), a drugie miejsce zajął Greg Van Avermaet z polskiej grupy CCC. Belg triumfował również na ostatnim etapie w Leeds.

af/ pp/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy