Reklama

Reklama

Tour de Romandie: etap dla Fulgsanga, Roglicz nadal liderem

Duńczyk Jakob Fuglsang (Astana) wygrał, po samotnym ataku na ostatnich kilometrach, czwarty etap kolarskiego wyścigu Tour de Romandie prowadzący górskimi drogami wokół Sionu. Koszulkę lidera zachował drugi na mecie Słoweniec Primoż Roglicz (LottoNL-Jumbo).

Losy etapu i prawdopodobnie klasyfikacji generalnej rozstrzygnęły się na podjeździe na ostatnią z pięciu sobotnich górskich premii, trzydzieści kilometrów przed metą. Peleton porwał się na kilkunastokilometrowym podjeździe, a na czele znaleźli się kandydaci do czołowych lokat w końcowej klasyfikacji z liderem Primożem Rogliczem.

Reklama

Jego pozycję kilkakrotnie atakował młody Kolumbijczyk z grupy Sky Egan Bernal, drugi w klasyfikacji z zaledwie sześciosekundową stratą do lidera. Roglicz reagował jednak błyskawicznie na każde przyspieszenie i trzymał się jak cień za plecami najgroźniejszego rywala. Na zjeździe do mety z kilkuosobowej czołówki zaatakował samotnie Fuglsang i pędząc po wąskich, krętych drogach z prędkością przekraczającą momentami 90 km/godz, szybko zyskał kilkadziesiąt sekund przewagi.

Grupka faworytów niezbyt energicznie ścigała Duńczyka, skupiając się na walce o pozostałe dwa miejsca premiowane bonifikatami czasowymi. Na "kresce" najszybszy z nich był jadący w żółtym trykocie Roglicz, minimalnie wyprzedzając Bernala i powiększając do ośmiu sekund przewagę nad Kolumbijczykiem w klasyfikacji generalnej.         

Ostatni, piąty etap prowadzi z Mont-sur-Rolle do Genewy. Kolarze będą mieli w niedzielę do pokonania 182 km w pagórkowatym terenie z trzema górskimi premiami trzeciej kategorii.

Wyniki czwartego etapu (Sion - Sion, 149 km):

1. Jakob Fuglsang (Dania/Astana)             4:18.48

2. Primoż Roglicz (Słowenia/LottoNL-Jumbo)  strata 48 s

3. Egan Arley Bernal (Kolumbia/Sky)

4. Rui Costa (Portugalia/UAE Team Emirates) obaj ten sam czas

5. Richie Porte (Australia/BMC)                   50

6. Rohan Dennis (Australia/BMC)                 2.09

...

45. Paweł Poljański (Polska/Bora-hansgrohe)    10.14

Klasyfikacja generalna po czterech etapach:

1. Primoż Roglicz (Słowenia/LottoNL-Jumbo)   12:59.09

2. Egan Bernal (Kolumbia/Sky)               strata 8 s

3. Richie Porte (Australia/BMC)                   35

4. Jakob Fuglsang (Dania/Astana)                1.16

5. Rui Costa (Portugalia/UAE Team Emirates)     1.23

6. Steven Kruijswijk (Holandia/LottoNL-Jumbo)   1.32

...

55. Paweł Poljański (Polska/Bora-hansgrohe)    19.05

Ostatni, piąty etap prowadzi z Mont-sur-Rolle do Genewy. Kolarze będą mieli w niedzielę do pokonania 182 km w pagórkowatym terenie z trzema górskimi premiami trzeciej kategorii.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje