Reklama

Reklama

Tour de Pologne. Zobacz nagranie wypadku Fabia Jakobsena

Na mecie 1. etapu 77. Tour de Pologne, który prowadził z Chorzowa do Katowic, doszło do potwornej kraksy. Najbardziej poszkodowany jest Fabio Jakobsen, który w stanie ciężkim walczy o życie w szpitalu.

Wideo z kraksy można zobaczyć po kliknięciu w poniższe zdjęcie:

Reklama

Dylan Groenewegen z Jumbo-Visma wygrał 1. etap Tour de Pologne z metą w Katowicach. Holender prawdopodobnie zostanie jednak zdyskwalifikowany. Kilka metrów przed metą odepchnął łokciem Fabia Jakobsena, który przekoziołkował przez barierki. Biuro wyścigu poinformowało, że kolarz Deceuninck-Quick Step jest w śpiączce farmakologicznej, a jego stan jest poważny.

Wypadek wyglądał strasznie. Jakobsen, który przy prędkości 60 km na godzinę znalazł lukę między Groenewegenem i barierkami, został odepchnięty. Wleciał w barierki przy pełnej prędkości. Następnie przekoziołkował i dopiero runął na ziemię. Ucierpiał także sędzia pilnujący czasu na linii mety. Kolarz leżał nieruchomo. Natychmiast zjawiła się karetka i osłoniła miejsce wypadku. Prosiła też dosyć licznie zgromadzonych kibiców o opuszczenie mety.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje