Reklama

Reklama

Tour de Pologne - start w Trójmieście, meta w Krakowie

Tour de Pologne 2014 zostanie rozegrany w dniach 3-9 sierpnia, ze startem w Gdańsku lub Gdyni i metą w Krakowie - poinformował dyrektor wyścigu Czesław Lang. W piątek w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie podsumowano tegoroczną, 70. edycję imprezy.

"Tegoroczny wyścig to już historia, intensywnie pracujemy w Lang Teamie nad organizacją kolejnego. Na razie ustalony jest termin, trwają prace projektowe dotyczące trasy. Każda edycja Touru miała zawsze swoje hasło przewodnie. W tym roku było to "Z ziemi włoskiej do Polski". Imprezę przyszłoroczną będziemy chcieli połączyć z 25-rocznicą pierwszych wolnych wyborów i etosem "Solidarności"" - powiedział wicemistrz olimpijski z Moskwy z 1980 roku.

Organizatorzy chcą, aby Tour de Pologne 2014 rozpoczął się na Wybrzeżu - w Gdańsku lub Gdyni. Później być może trasa poprowadzi przez Bydgoszcz, Warszawę, Rzeszów, Katowice. Jak co roku, wyścig zakończy się w Krakowie. Podpisana w tym roku nowa umowa z władzami miasta przewiduje, że do 2018 roku ostatni etap imprezy będzie rozgrywany w stolicy Małopolski.

Reklama

"W sprawie przyszłorocznej trasy prowadzimy rozmowy z władzami administracyjnymi i samorządowymi różnych miast. Zakładamy, że jeden z etapów odbędzie się za granicą, jednak gdzie konkretnie, to sprawa otwarta. W programie będą na pewno dwa ciężkie etapy górskie, a wyścig zakończy jazda indywidualna na czas" - dodał Lang.

Dowiedz się więcej na temat: Tour de Pologne | czesław lang

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje