Reklama

Reklama

Tour de Pologne. Międzynarodowa Unia Kolarska nie zgodziła się na finisz w Katowicach

Po fatalnym w skutkach wypadku podczas ubiegłorocznego etapu Tour de Pologne w Katowicach Międzynarodowa Unia Kolarska postanowiła nałożyć zakaz na organizację finiszu na al. Korfantego.

Jak informują włoskie media, finisz tuż obok katowickiego Spodka podczas Tour de Pologne został zakazany przez Międzynarodową Unię Kolarską.

Reklama

Decyzja organizacji kolarskiej jest podyktowana fatalnym w skutkach wypadkiem, do którego doszło w minionym roku na mecie. Wówczas najbardziej poszkodowanym kolarzem został Fabio Jakobsen, który upadł na barierki po popchnięciu przez Dylana Groenewegena.

Ostatnie metry etapu w Katowicach przebiegały po al. Korfantego. To tam kolarze nabierali solidnego rozpędu, jadąc z góry. Być może finisz był widowiskowy, ale jak uznała UCI, z pewnością nie należał do bezpiecznych.

Według portalu Tuttobiciweb.it ustalono, że trasa nie może przebiegać tak, aby na ostatnich dwustu metrach etapu sprinterskiego, znajdował się zakręt.

Najprawdopodobniej zamiast dotychczasowego etapu sprinterskiego, kolarze w Katowicach zmierzą się w rywalizacji na czas.

AB
Dowiedz się więcej na temat: kolarstwo | Tour de Pologne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama