Reklama

Reklama

Tour de Pologne. Jakobsen wybudzony ze śpiączki farmakologicznej!

Holenderski kolarz, Fabio Jakobsen, został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej. Po dramatycznym wypadku na finiszu 1. etapu Tour de Pologne od środy pozostawał nieprzytomny w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. św. Barbary w Sosnowcu .

Wiadomość podano w piątkowe popołudnie przez radio wyścigu. Sprawdziły się zatem prognozy lekarzy, przewidujące, że próbę wybudzenia kolarza będzie można podjąć jeszcze przed weekendem.

Stan 23-latka oceniany jest w tej chwili jako dobry. Jeszcze dzisiaj przejdzie kolejne badania, które pozwolą lepiej ocenić stan jego zdrowia. 

- Pacjent jest przytomny, spełnia polecenia, jest odłączony od respiratora. Ciśnienie jest prawidłowe - poinformował zastępca dyrektora do spraw lecznictwa sosnowieckiego szpitala, Paweł Gruenpeter.

Reklama

Do makabrycznego incydentu z udziałem Jakobsena doszło w środę, tuż przed metą 1. etapu Tour Pologne. Przy ogromnej prędkości Holender został wypchnięty z trasy przez swego rodaka Dylana Groenewegena. Wpadł na metalowe barierki, doznając rozległych obrażeń twarzoczaszki.

Dowiedz się więcej na temat: Fabio Jakobsen | Tour de Pologne | Dylan Groenewegen | kolarstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje