Reklama

Reklama

Tour de Pologne. Czwarty etap: Kwiatkowski musi gonić. Trudne zadanie Polaka

Rywalizacja w Tour de Pologne nabiera rumieńców. Po środowym, pierwszym naprawdę sprinterskim etapie na kolarzy czeka trudny odcinek z metą w Bukowinie Tatrzańskiej. Szans na odrobienie strat do liderującego Joao Almeidy (Deceuninck – Quick Step) poszuka na nim Michał Kwiatkowski (Ineos Grenadiers).

"Kwiato" po trzecim etapie był w dobrym nastroju. Finisz na dziewiątej pozycji dał mu koszulkę lidera klasyfikacji punktowej, a Polak w swoich wypowiedziach podkreślał, że myślami jest już przy czwartkowym odcinku i walce o cenne sekundy.

Będzie gdzie odrabiać straty, bowiem 160-kilometrowy etap z Tarnowa do Bukowiny Tatrzańskiej łącznie kryje w sobie ponad 2700 metrów przewyższenia.

Dogodne okazje do ataków stanowi pnący się przez kilkanaście kilometrów podjazd na Łapszankę czy finałowy wjazd do miejscowości mety. Jedynym problemem może być to, że brakuje wyjątkowo stromych odcinków, gdzie wypracowanie zapasu byłoby łatwiejsze.

Reklama

Tour de Pologne. Michał Kwiatkowski przed wielką szansą

Dodatkowo pamiętać trzeba, że Joao Almeida, prowadzący w klasyfikacji generalnej dobrze radzi sobie w trudnym terenie i na dojeździe do Bukowiny trudno będzie go zgubić. Mimo wszystko Kwiatkowski i jego grupa mają na to szanse, a kto wie, czy nie podejmą ryzyka na jednym ze zjazdów.

Studio Ekstraklasa na żywo w każdy poniedziałek o 20:00 - Sprawdź!

Czy to czołowi kolarze klasyfikacji generalnej stoczą bój o etapowe zwycięstwo? Wiele na to wskazuje. Interes w naprawdę mocnym tempie ma Ineos Grenadiers Michała Kwiatkowskiego, a Polak będzie walczyć o każdą sekundę i z pewnością nie odpuści. To właśnie "Kwiato", Diego Ulissi (UAE-Team Emirates) i Almeida powinni między sobą rozstrzygnąć kwestię wygranej.

Start czwartego etapu o godzinie 14:45. Finisz - między 18:28 a 18:57. Transmisja w Polsacie Sport i Telewizji Polskiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje