Reklama

Reklama

Tour de Pologne 2021. Kiedy 1. etap Lublin - Chełm? Gdzie Transmisja TV?

Tego nie możesz przeoczyć! Już dziś rusza 78. edycja Tou r de Pologne. Podczas pierwszego etapu zawodnicy przejadą 216 kilometrów, trasą rozpoczynającą się w Lublinie i kończącą w Chełmie. Transmisja w Polsacie Sport.

Start kolejnej edycji najstarszego wyścigu kolarskiego w Polsce znajduje się na Placu Zamkowym w Lublinie. Z tego miejsca uczestnicy rywalizacji wyruszą w trasę, wiodącą przez m.in: Bartosz, Godziszów i Krasnystaw. Etap zakończy się w Chełmie. 

Podczas rywalizacji zawodnicy będą mogli zdobyć trzy Lotne Premie LOTTO - w Batorzu, Godziszowie oraz Krasnymstawie.

Pierwszy etap będzie bardzo wymagający. Na trasie znajduje się wiele podjazdów. W najwyżej położonym miejscu podczas rywalizacji kolarze znajdą się na wysokości 322 m n.p.m. 

Reklama

W Tour de Pologne wystartuje największa gwiazda polskiego kolarstwa - Michał Kwiatkowski. Będzie on częścią brytyjskiej ekipy Ineos Grenadiers. Warto przypomnieć, że Kwiatkowski już raz zwyciężył w tym wyścigu - w 2018 roku. Nic zatem dziwnego, że jest jednym z faworytów tej imprezy.

Transmisja pierwszego etapu Tour de Pologne w Polsacie Sport. Początek od godziny 13:05. Komentarz: Piotr Wadecki, Marcin LepaRobert Radosz.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL