Reklama

Reklama

Tour de France. Zespół Pogaczara na czele listy płac

Statystyki finansowe po niedawno zakończonym Tour de France zdecydowanie wskazały lidera na liście płac wśród zespołów. Tadej Pogaczar zarobił pół miliona euro za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, windując tym samym zespół UAE Team Emirates na pierwsze miejsce w rankingu zysków.

Tour de France to nie tylko prestiż i wielkie sportowe emocje, ale również spore sumy, które nierozerwalnie związane są z zawodowym światem kolarstwa. Według najnowszych statystyk liderem tegorocznego wyścigu bez dwóch zdań może mianować się zespół UAE Team Emirates, który nie tylko świętował zwycięstwo Tadeja Pogaczara, ale również wygrał klasyfikację płac.

Grupa wywodząca się ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zarobiła łącznie 623 930 euro. Pół miliona trafi w ręce młodego Słoweńca. To tylko nagroda za zwycięstwo w wyścigu. Dodatkowo 22-latek zgarnie jeszcze pieniądze za wygrane w klasyfikacji młodzieżowej i górskiej.

Reklama

Na drugim miejscu w zestawieniu zarobków znalazła się ekipa Jumbo-Visma z kwotą 359 460 euro na koncie. 200 euro z tej sumy należy do Roglicza, który znalazł się tuż za plecami wyśmienitego Pogaczara.

Podium w rankingu uzupełnił zespół Trek-Segafredo. Zespół zainkasował 165 150 euro.

Na kolejnych miejscach uplasowały się kolejno grupy: Movistar (138 790 euro), Sunweb (119 660 euro), Bagrain-McLaren (116 000 euro), Deceuninck-Quick-Step (111 880 euro), Astana (75 680 euro), Ineos Grenadiers (74 900 euro). Czołową dziesiątkę zamknął zespół Bora-Hansgrohe z dorobkiem 72 020 euro.

Na 12. pozycji uplasował się polski zespół kierowany przez Jima Ochowicza. Na konto grupy wpłynęło 48 810 euro.

AB 

Dowiedz się więcej na temat: tour de france | UAE Team Emirates | Tadej Pogacar

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje