Reklama

Reklama

Tour de France: w sobotę start setnej edycji

W sobotę na Korsyce rozpocznie się największy wyścig kolarski Tour de France, organizowany w tym roku po raz setny. W gronie 198 zawodników, którzy wystartują z Porto-Vecchio, będzie trzech Polaków: Przemysław Niemiec, Michał Kwiatkowski i Maciej Bodnar.

Korsyka znalazła się na trasie Wielkiej Pętli po raz pierwszy. Start na wyspie Napoleona nie jest jedyną nowością przygotowaną na setną edycję Tour de France. Równie efektowne powinno być zakończenie wyścigu, tradycyjnie na Polach Elizejskich w Paryżu, ale tym razem przy sztucznym świetle.

Z trójki "Biało-czerwonych" dwóch zadebiutuje w Tour de France - 23-letni, świeżo upieczony mistrz kraju z wyścigu ze startu wspólnego Kwiatkowski oraz starszy o dziesięć lat Niemiec. Obaj mają za sobą świetne występy w tym sezonie. Pierwszy znakomicie spisywał się wiosną w klasykach ardeńskich i w wyścigu wieloetapowym Tirreno-Adriatico, drugi zakończył Giro d'Italia na najwyższej w historii startów Polaków szóstej pozycji.

Reklama

W Tour de France nie wystartuje ubiegłoroczny triumfator Brytyjczyk Bradley Wiggins, który w tym roku celował w Giro d'Italia, ale sukcesu nie odniósł i z powodu kontuzji musiał się wycofać. Pod jego nieobecność na faworyta wyrasta jego rodak i kolega z grupy Sky Chris Froome. Dobrą formę urodzony w Kenii kolarz potwierdził zwycięstwem w Criterium du Dauphine.

Początek pierwszego etapu - 212 km z Porto-Vecchio do Bastii - o godzinie 12.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL