Reklama

Reklama

Tour de France: Tom Boonen zrezygnował ze startu

Czołowy belgijski kolarz Tom Boonen zrezygnował ze startu w Tour de France, wbrew woli swojej ekipy Omega Pharma-Quick Step. Nie wykluczył, że już nigdy nie pojedzie w Wielkiej Pętli. W tegorocznych planach ma natomiast Tour de Pologne.

- Czy kiedykolwiek stanę jeszcze na starcie Tour de France? Szansa jest bardzo mała. Być może już nigdy nie powrócę na ten wyścig - powiedział mistrz świata z 2005 roku, cytowany przez belgijską agencję prasową Belga.

32-letni kolarz z Mol zasugerował, że na jego decyzji zaważył fakt, iż w Wielkiej Pętli miałby tylko rozprowadzać na finiszach innego znakomitego sprintera, Brytyjczyka Marka Cavendisha. - Czy byłbym świetnym pomocnikiem Marka? Sądzę, że byłoby głupotą zmienianie czegoś w tym +pociągu+, który tak dobrze funkcjonuje na Giro d'Italia - ocenił Boonen.

Reklama

W trwającym wyścigu Dookoła Włoch Cavendish wygrał już cztery etapy.

Decyzji Boonena żałuje menedżer Omegi Patrick Lefevere. - Jeśli kolarz nie chce jechać w trzytygodniowym wyścigu, nie należy zmieniać jego decyzji na siłę, choć wolałbym go widzieć na starcie na Korsyce (gdzie rozpocznie się Tour de France). Pod względem reklamowym byłby to poważny bonus - powiedział Lefevere.  

Boonen uczestniczył w Tour de France sześciokrotnie. Wygrał w sumie sześć etapów, a w 2007 roku zwyciężył w klasyfikacji punktowej.

Belg chce wystartować latem w dwóch innych wyścigach - w Dookoła Walonii (20-24 lipca) i Tour de Pologne (27 lipca - 3 sierpnia).

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy