Reklama

Reklama

Tour de France: Sponsor Saxo-Tinkoff powątpiewa w sukcesy Froome'a

Jeden ze sponsorów kolarskiej grupy Saxo-Tinkoff, rosyjski biznesmen Oleg Tinkow powątpiewa w sukcesy lidera wyścigu Tour de France Brytyjczyka Chrisa Froome'a, jadącego w ekipie Sky.

"Nigdy nie mówiłem, że Froome korzysta z dopingu. Jest podejrzany w stosunku do reszty zawodników, tak jak to miało miejsce w czasie startów Lance'a Armstronga. Amerykanin dominował, tak jak Fromme teraz. Potem niestety widziałem go płaczącego w programie Oprah Winfrey. Jestem za dorosły, aby wierzyć w takie bajki" - napisał na Twitterze Tinkow.

Reklama

Tinkow sponsoruje grupę Saxo-Tinkoff, której szefem jest zamieszany w aferę dopingową przed laty Duńczyk Bjarne Riis. Wielu kolarzy, m.in. Joerg Jaksch zarzucało mu, że wiedział o praktykach dopingowych w swojej stajni.

Kapitanem Saxo-Tinkoff jest dwukrotny triumfator Wielkiej Pętli Hiszpan Alberto Contador. Przyłapany w 2010 roku na stosowaniu Clenbuterolu, powrócił do zawodowego peletonu, po dwuletniej dyskwalifikacji w ubiegłym sezonie.

Froome po 15. etapach Tour de France wyprzedza Holendra Bauke Mollemę (Belkin) o 4.14 i Contadora o 4.25. Wyścig zakończy się 21 lipca w Paryżu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama